Principalele categorii de criptomonede în funcție de capitalizarea de piață
Această listă de categorii de criptomonede clasifică cele mai mari sectoare după capitalizarea de piață. Notă: Unele criptomonede pot fi incluse în mai multe categorii. Obține date despre categoriile de criptomonede prin API CoinGecko
Urmărește tutorialul nostru de 3 minute pentru a afla cum să utilizezi categoriile CoinGecko.
Elemente principale
👀 Urmărești

Autentifică-te pentru a începe să urmărești categoriile
| # | Categorie | Top câștigători | 1 h | 24 ore | 7 z | Capitalizare de piață | Volum pe 24 ore | Numărul de monede | Ultimele 7 zile | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 301 |
Gotchiverse
|
0.0% | 0.2% | 2.0% | 1 |
|
||||
| 302 |
DRC-20
|
0.1% | 0.2% | 9.1% | 4 |
|
||||
| 303 |
CreatorBid Ecosystem
|
0.1% | 0.4% | 3.9% | 19 |
|
||||
| 304 |
Animal Racing
|
0.8% | 5.6% | 7.6% | 7 |
|
||||
| 305 |
Remora Markets Tokenized rStocks
|
0.0% | 0.6% | 10.6% | 10 |
|
||||
| 306 |
Fighting Games
|
2.8% | 2.1% | 35.0% | 9 |
|
||||
| 307 |
Farming-as-a-Service (FaaS)
|
0.0% | 1.2% | 2.1% | 2 |
|
||||
| 308 |
Recruitment
|
0.5% | 1.5% | 1.7% | 3 |
|
||||
| 309 |
Token cu efect levier
|
0.0% | 1.2% | 0.9% | 12 |
|
||||
| 310 |
ERC 404
|
0.5% | 5.7% | 1.8% | 5 |
|
||||
| 311 |
Puncte Reddit
|
0.1% | 7.1% | 5.4% | 3 |
|
||||
| 312 |
Market-Making Solution
|
0.5% | 5.2% | 10.6% | 7 |
|
||||
| 313 |
Christmas Themed
|
0.4% | 2.0% | 17.1% | 12 |
|
||||
| 314 |
Privacy Browser
|
0.7% | 8.0% | 12.3% | 4 |
|
||||
| 315 |
Stablecoin KRW
|
0.0% | 0.1% | 0.6% | 4 |
|
||||
| 316 |
Bridged WBTC
|
0.1% | 1.1% | 0.9% | 43 |
|
||||
| 317 |
Pump.fun Creator
|
0.2% | 9.4% | 15.6% | 10 |
|
||||
| 318 |
Token-uri Aave
|
0.1% | 1.1% | 1.8% | 153 |
|
||||
| 319 |
Zodiac-Themed
|
0.9% | 1.5% | 15.7% | 12 |
|
||||
| 320 |
Duck-Themed
|
2.0% | 13.0% | 14.8% | 9 |
|
||||
| 321 |
ETF
|
0.0% | 10.4% | 11.8% | 3 |
|
||||
| 322 |
Index NFT
|
0.0% | 0.4% | 11.9% | 2 |
|
||||
| 323 |
aarna Vault Tokens
|
0.0% | 666.6% | 2.8% | - | 8 |
|
|||
| 324 |
daos.fun Ecosystem
|
0.0% | 2.9% | 4.9% | 9 |
|
||||
| 325 |
Pump Science Ecosystem
|
0.5% | 0.6% | 4.2% | 5 |
|
||||
| 326 |
ERC20i
|
0.4% | 11.5% | 43.3% | 6 |
|
||||
| 327 |
Orynth Ecosystem
|
0.2% | 1.5% | 1.9% | 4 |
|
||||
| 328 |
Etherfuse Ecosystem
|
0.1% | 8.6% | 14.4% | 4 |
|
||||
| 329 |
Kommunitas Launchpad
|
4.9% | 2.8% | 2.3% | 7 |
|
||||
| 330 |
Emoji-Themed
|
0.6% | 8.9% | 34.0% | 7 |
|
||||
| 331 |
STX.CITY Ecosystem
|
0.1% | 15.5% | 11.9% | 2 |
|
||||
| 332 |
Kumbaya Launchpad
|
0.1% | 7.1% | 38.3% | 2 |
|
||||
| 333 |
Flaunch Ecosystem
|
0.0% | 3.1% | 2.3% | 1 |
|
||||
| 334 |
Charms Ecosystem
|
0.0% | 0.6% | 23.9% | 1 |
|
||||
| 335 |
Eigenpie Ecosystem
|
0.2% | 13.0% | 17.2% | 11 |
|
||||
| 336 |
Tower Defense Games
|
0.0% | 0.4% | 32.7% | 2 |
|
||||
| 337 |
Spore.fun Ecosystem
|
0.0% | 1.1% | 14.6% | 1 |
|
||||
| 338 |
Time.fun Ecosystem
|
0.0% | 3.0% | 8.7% | 4 |
|
||||
| 339 |
ST0x Ecosystem
|
0.4% | 11.4% | 2.9% | 3 |
|
||||
| 340 |
Surge Launchpad
|
0.1% | 2.3% | 0.1% | 3 |
|
||||
| 341 |
Farming Games
|
0.5% | 4.2% | 7.7% | 2 |
|
||||
| 342 |
DN-404
|
3.0% | 11.0% | 32.1% | 2 |
|
||||
| 343 |
Liquid Staked HYPE
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 4 |
|
||
| 344 |
Bridged WAVAX
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 4 |
|
||
| 345 |
Puzzle Games
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 0 |
|
|
| 346 |
Strata Ecosystem
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 8 |
|
||
| 347 |
ASC-20
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 0 |
|
|
| 348 |
Atomicals (ARC-20)
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 1 |
|
||
| 349 |
Floor Protocol Tokens
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 0 |
|
|
| 350 |
Friend.tech Ecosystem
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 0 |
|
|
| 351 |
Bridged wstETH
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 7 |
|
||
| 352 |
Dinari Ecosystem
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 10 |
|
||
| 353 |
Fluid Ecosystem
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | 5 |
|
|||
| 354 |
Liquid Restaked SOL
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 4 |
|
||
| 355 |
Token-uri Compound
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 9 |
|
||
| 356 |
Republic Tokenized Pre-IPO Assets
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | 1 |
|
|||
| 357 |
Liquid Restaking Tokens
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 35 |
|
||
| 358 |
Liquid Staked SUI
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 6 |
|
||
| 359 |
Bridged WBNB
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 12 |
|
||
| 360 |
Liquid Staked SOL
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 34 |
|
||
| 361 |
Liquid Restaked ETH
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 4 |
|
||
| 362 |
Bridged DAI
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 22 |
|
||
| 363 |
HyperXpad Launchpad
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 0 |
|
|
| 364 |
Index Coop Metaverse Index
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 0 |
|
|
| 365 |
Bridged FRAX
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 1 |
|
||
| 366 |
NFT AMM
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 0 |
|
|
| 367 |
NFT Aggregator
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 0 |
|
|
| 368 |
Gate Fun Ecosystem
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 0 |
|
|
| 369 |
Liquid Staked ETH
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 28 |
|
||
| 370 |
Learn to Earn
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 0 |
|
|
| 371 |
Opinions.fun Ecosystem
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 0 |
|
|
| 372 |
Neverland Ecosystem
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 5 |
|
||
| 373 |
ILS Stablecoin
|
0.0% | 0.0% | - | - | - | 1 |
|
||
| 374 |
Bridged USDT
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 83 |
|
||
| 375 |
Binance-Peg Tokens
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 21 |
|
||
| 376 |
Multiplier Denominated Tokens
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | 8 |
|
|||
| 377 |
Token-uri Yearn Vault
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | 18 |
|
|||
| 378 |
Active Wormhole
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 31 |
|
||
| 379 |
AED Stablecoin
|
0.0% | 0.0% | - | - | - | 1 |
|
||
| 380 |
BitStarters Launchpad
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | 2 |
|
|||
| 381 |
Bridged WETH
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 62 |
|
||
| 382 |
Liquid Staked APT
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 7 |
|
||
| 383 |
Bridged USDC
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 115 |
|
||
| 384 |
SRC-20
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | 3 |
|
|||
| 385 |
Liquid Staked BTC
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | - | - | 14 |
|
||
| 386 |
Ecosistemul Ethereum
|
- | - | - | - | - | 4677 | - | ||
| 387 |
Ecosistemul BNB Chain
|
- | - | - | - | - | 3248 | - | ||
| 388 |
Ecosistemul Solana
|
- | - | - | - | - | 5289 | - | ||
| 389 |
Base Ecosystem
|
- | - | - | - | - | 2091 | - | ||
| 390 |
Ecosistemul Polygon
|
- | - | - | - | - | 879 | - | ||
| 391 |
Ecosistemul Arbitrum
|
- | - | - | - | - | 755 | - | ||
| 392 |
Ecosistemul Avalanche
|
- | - | - | - | - | 433 | - | ||
| 393 |
Ecosistemul Fantom
|
- | - | - | - | - | 142 | - | ||
| 394 |
Ecosistemul Optimism
|
- | - | - | - | - | 242 | - | ||
| 395 |
TON Ecosystem
|
- | - | - | - | - | 188 | - | ||
| 396 |
Sui Ecosystem
|
- | - | - | - | - | 158 | - | ||
| 397 |
Ecosistemul Gnosis Chain
|
- | - | - | - | - | 110 | - | ||
| 398 |
Ecosistemul Cronos
|
- | - | - | - | - | 112 | - | ||
| 399 |
Tron Ecosystem
|
- | - | - | - | - | 94 | - | ||
| 400 |
Osmosis Ecosystem
|
- | - | - | - | - | 119 | - | ||
Se afișează de la 301 la 400 din 703 rezultate
Rânduri
Categorii de top după Market cap
| Nume | 24 ore | Capitalizare la bursă |
|---|---|---|
|
Toate categoriile
|
0.4%
|
$2.792.480.708.351
|
|
Stablecoins
|
0.3%
|
|
|
Token-uri bazate pe schimburi
|
0.6%
|
|
|
Real World Assets (RWA)
|
1.5%
|
|
|
Finanțele descentralizate (DeFi)
|
1.0%
|
|
|
Meme
|
2.1%
|
|
|
Inteligenţă Artificială (AI)
|
0.4%
|
|
|
Nivelul 2 (N2)
|
2.6%
|
|
|
Jocuri (GameFI)
|
0.1%
|
|
Graficul Market cap al sectoarelor de piață
Graficul de mai jos arată Capitalizarea de piață și Dominanță în principalele sectoare ale criptomonedelor, inclusiv Stablecoins, Token-uri bazate pe schimburi, Real World Assets (RWA) și altele pe o anumită perioadă.
Graficul de performanță al principalelor sectoare de criptomonede
Graficul de mai jos prezintă performanța relativă a principalelor sectoare de-a lungul timpului, urmărind câștigurile și pierderile lor procentuale în termeni de Capitalizare de piață în diferite perioade de timp.
Ethereum Mainnet
Base Mainnet
BNB Smart Chain
Arbitrum
Avalanche
Fantom
Flare
Gnosis
Linea
Optimism
Polygon
Polygon zkEVM
Scroll
Stellar
Story
Syscoin
Telos
X Layer
Xai