Portföljer
Lägg till i ny portfölj
Binance-Peg EOS
EOS / SEK
#2721 (R)
kr1,37
0.1%
0.051640 BTC
0.2%
$0,1347
24h-intervall
$0,1400
Konvertera Binance-Peg EOS till Swedish Krona (EOS till SEK)
Priset för att konvertera 1 Binance-Peg EOS (EOS) till SEK is 1,37 kr idag.
EOS
SEK
1 EOS = 1,37 kr
Hur man köper EOS med SEK
Visa-
1. Identifiera var du ska handla med EOS
-
Binance-Peg EOS (EOS) kan köpas och säljas på 3 kryptobörser. Baserat på handelsvolym och Trust Score är PancakeSwap (v2) den mest aktiva börsen för att handla med EOS.
-
2. Välj en lämplig börs
-
Ett populärt alternativ för att köpa EOS är via en decentraliserat börs (DEX). När du väljer en DEX bör du jämföra dess likviditet, säkerhet och tillgängliga tillgångar. De flesta DEX:er har nätverks- och handelsavgifter, så tänk på att avsätta medel för detta.
-
3. Köp en baskryptovaluta med SEK
-
När du har identifierat en DEX som du föredrar kommer du att behöva köpa en populär kryptovaluta, t. ex.Ethereum eller Stablecoins, från en centraliserad börs (CEX) som tar emot SEK. Det här är viktigt, eftersom du kommer att använda denna valuta som baskryptovaluta.
-
4. Konfigurera en kryptoplånbok
-
Överför baskryptovalutan till en kryptoplånbok. Om du skaffar en kryptoplånbok, som t.ex. MetaMask, kan du kan kontrollera dina privata nycklar och hantera alla tillgångar på ett och samma ställe. Förvara dina privata nycklar på en trygg och lättillgänglig plats.
-
5. Du är nu redo att köpa EOS!
-
Anslut din kryptoplånbok till den DEX du föredrar. Välj Binance-Peg EOS (EOS) hos börsen och ange mängden krypto du vill handla. Verifiera detaljerna innan du bekräftar transaktionen.
EOS till SEK Diagram
Binance-Peg EOS (EOS) är värd1,37 kr idag, vilket är 0.2% uppgång från en timme sedan och en 4.9% nedgång sedan i går. Värdet på EOS idag är 1.6% högre jämfört med värdet för 7 dagar sedan. Under de senaste 24 timmarna har den totala volymen av Binance-Peg EOS handlas var 1 697,15 kr.
Använd loggskala
Visa i helskärm
Ladda ner som PNG
Ladda ner som SVG
Ladda ner som JPEG
Ladda ner som PDF
Visa i helskärm
Jämförelse är endast tillgänglig på linjediagram.
Byt och jämför
Byt och jämför
Mer data behövs?
Kolla vår API
| 1h | 24h | 7d | 14d | 30d | 1å |
|---|---|---|---|---|---|
| 0.2% | 4.9% | 1.6% | 4.7% | 19.8% | 69.9% |
Statistik för Binance-Peg EOS
| Börsvärde | kr23,436M |
|---|---|
| Börsvärde/FDV | 1 |
| Fullt utspädd värdering | kr23,436M |
| 24 h handelsvolym | kr1 697,15 |
| Cirkulerande utbud | 17,165M |
| Totalt utbud | 17,165M |
| Max leverans | ∞ |
Vanliga frågor
-
Hur mycket är 1 Binance-Peg EOS värd i SEK?
- Just nu är priset på 1 Binance-Peg EOS (EOS) i Swedish Krona (SEK) cirka kr1,37.
-
Hur många EOS kan jag köpa för kr1?
- Du kan köpa cirka 0.732399 EOS för kr1 idag.
-
Hur konverterar jag priset på EOS till SEK?
- Beräkna Binance-Peg EOS's kurs i Swedish Krona genom att mäta in önskad belopp på CoinGeckos EOS till SEK-omvandlare. Spåra dess historiska kursrörelser på EOS till SEK diagrammet och utforska fler kryptokurser i SEK.
-
Vad är det högsta priset för EOS/SEK någonsin?
- Den högsta kursen genom tiderna på 1 EOS av SEK är kr59,88. Det återstår att se om värdet av 1 EOS/SEK kommer att överstiga den nuvarande rekordnivån.
-
Vad är pristrenden för Binance-Peg EOS i SEK?
- Under den senaste månaden har priset på Binance-Peg EOS (EOS) gått ner med -19,80 % mot Swedish Krona (SEK). Faktum är att Binance-Peg EOS har gått sämre jämfört med kryptomarknaden i stort, som gått upp med 7,50 %.
EOS / SEK Omvandlingstabeller
Omvandlingsfrekvensen Binance-Peg EOS (EOS) tillSEK är 1,37 kr för varje 1 EOS. Detta innebär att du kan utbyta 5 EOS för6,83 kr eller 50,00 kr för36.62 EOS, exklusive avgifter. Se våra konverteringstabeller för populära EOS handelsbelopp i deras motsvarande SEK priser och vice versa.
Konvertera Binance-Peg EOS (EOS) till SEK
| EOS | SEK |
|---|---|
| 0.01 EOS | 0.01365375 SEK |
| 0.1 EOS | 0.136538 SEK |
| 1 EOS | 1.37 SEK |
| 2 EOS | 2.73 SEK |
| 5 EOS | 6.83 SEK |
| 10 EOS | 13.65 SEK |
| 20 EOS | 27.31 SEK |
| 50 EOS | 68.27 SEK |
| 100 EOS | 136.54 SEK |
| 1000 EOS | 1365.38 SEK |
Konvertera Swedish Krona (SEK) till EOS
| SEK | EOS |
|---|---|
| 0.01 SEK | 0.00732399 EOS |
| 0.1 SEK | 0.073240 EOS |
| 1 SEK | 0.732399 EOS |
| 2 SEK | 1.46 EOS |
| 5 SEK | 3.66 EOS |
| 10 SEK | 7.32 EOS |
| 20 SEK | 14.65 EOS |
| 50 SEK | 36.62 EOS |
| 100 SEK | 73.24 EOS |
| 1000 SEK | 732.40 EOS |
7-dagars prisutveckling för Binance-Peg EOS (EOS) tillSEK
Den dagliga växelkursen av Binance-Peg EOS (EOS) tillSEK fluktuerade mellan en högsta nivå på 1,59 kr den måndag och en lägsta 1,36 kr den onsdag under de senaste 7 dagarna. Under veckan har priset på EOS in SEK hade den största 24-timmars kursrörelsen på söndag (4 dagar sedan) av 0,152960 kr (11.1%).
Jämför de dagliga priserna på Binance-Peg EOS (EOS) in SEK och deras 24-timmars prisrörelser under veckan.
Jämför de dagliga priserna på Binance-Peg EOS (EOS) in SEK och deras 24-timmars prisrörelser under veckan.
| Datum | Veckodag | 1 EOS till SEK | Förändringar under 24 timmar | Förändring i % |
|---|---|---|---|---|
| september 24, 2026 | torsdag | 1,37 kr | -0,070388 kr | 4.9% |
| september 23, 2026 | onsdag | 1,36 kr | -0,064456 kr | 4.5% |
| september 22, 2026 | tisdag | 1,42 kr | -0,170083 kr | 10.7% |
| september 21, 2026 | måndag | 1,59 kr | 0,056391 kr | 3.7% |
| september 20, 2026 | söndag | 1,54 kr | 0,152960 kr | 11.1% |
| september 19, 2026 | lördag | 1,38 kr | 0,02128298 kr | 1.6% |
| september 18, 2026 | fredag | 1,36 kr | 0,01423135 kr | 1.1% |