Porteføljer
Føj til ny portefølje
Rosa Inu
ROSA / DKK
#1144
kr.0,0007822
4.2%
0.081390 BTC
1.9%
$0,0001120
24 timers interval
$0,0001201
According to Rugcheck.xyz, the contract creator can make changes to the token contract such as contract metadata, disabling sells, changing fees, unrestrictive minting of more tokens, transferring tokens etc. Exercise caution.
Omregn Rosa Inu til Danish Krone (ROSA til DKK)
Kursen for omregning af 1 Rosa Inu (ROSA) til DKK er kr. 0,00078216 i dag.
ROSA
DKK
1 ROSA = kr. 0,00078216
Sådan kan du købe ROSA med DKK
Vis-
1. Identificer, hvor du vil handle ROSA
-
Rosa Inu (ROSA) kan købes og sælges på tværs af 1 kryptobørser som f.eks. SAFEbit, men det har ikke den højeste handelsvolumen eller Trust Score blandt børserne noteret på CoinGecko. Foretag venligst din egen forskning.
-
2. Vælg en egnet børs
-
Når du vælger en børs, bør du sammenligne dens gebyrstruktur, sikkerhed og tilgængelige aktiver. Hvis du overvejer at handle på en decentraliseret børs (DEX), bør du sammenligne dens likviditet. Husk at allokere nogle midler til gebyrer, når du køber ROSA.
-
3. Køb ROSA med DKK på CEX
-
For at købe ROSA på centraliseret børs (CEX) skal du oprette en konto på din foretrukne kryptobørs og fuldføre KYC-processen for at bekræfte din konto. Indbetal DKK på din konto med din foretrukne betalingsmetode. Vælg Rosa Inu (ROSA), og indtast den mængde DKK, som du vil handle. Verificer detaljerne, inden du bekræfter transaktionen.
-
Bonus: Køb ROSA med DKK på DEX
-
For at købe ROSA på DEX skal du først købe en populær kryptovaluta som Ethereum eller Stablecoins med DKK på en CEX. Overfør dine aktiver til en krypto-wallet, og tilslut den til din foretrukne DEX. Vælg Rosa Inu (ROSA), og indtast den mængde crypto, du vil handle. Kontroller detaljerne, inden du bekræfter transaktionen.
Diagram for ROSA til DKK
Rosa Inu (ROSA) er kr. 0,00078216 værd i dag, hvilket er 0.0% stigning i forhold til for en time siden og 3.5% stigning siden i går. Værdien for ROSA i dag er 4.4% lavere sammenlignet med dens værdi for 7 dage siden. De seneste 24 timer var der samlede handlede volumen Rosa Inu kr. 2.465.434.
Brug logskala
Vis i fuld skærm
Download som PNG
Download som SVG
Download som JPEG
Download som PDF
Vis i fuld skærm
Sammenligning er kun tilgængelig på linjegrafer.
Skift og sammenlign
Skift og sammenlign
Brug for flere data?
Udforsk vores API
| 1t | 24t | 7d | 14d | 30d | 1å |
|---|---|---|---|---|---|
| 0.0% | 3.5% | 4.4% | 17.8% | 24.8% | 65.4% |
Statistik for Rosa Inu
| Markedsværdi | kr.78,216M |
|---|---|
| Markedsværdi/FDV | 1 |
| Fully Diluted Valuation | kr.78,216M |
| Handelsvolumen 24 timer | kr.2,465M |
| Cirkulation | 100B |
| Cirkulation i alt | 100B |
| Maks. cirkulation | 100B |
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvor meget er 1 Rosa Inu værd i DKK?
- I øjeblikket er kursen for of 1 Rosa Inu (ROSA) i Danish Krone (DKK) ca. kr.0,0007822.
-
Hvor mange ROSA kan jeg købe for kr.1?
- Du kan købe ca. 1278.52 ROSA for kr.1 i dag.
-
Hvordan konverterer jeg kursen for ROSA til DKK?
- Beregn kursen på Rosa Inu i Danish Krone ved at indtaste dit ønskede beløb i CoinGeckos omregner for ROSA til DKK. Følg dens historiske kursbevægelser i grafen over ROSA til DKK, og find flere kurser på kryptovalutaer i DKK.
-
Hvad er den højeste kurs for ROSA/DKK nogensinde?
- Den højeste kurs nogensinde (all-time high/ATH) for ROSA i DKK er kr.0,1527. Det er endnu uvist, om værdien på 1 ROSA/DKK vil overstige den nuværende ATH.
-
Hvad er kurstendensen for Rosa Inu i DKK?
- I løbet af den seneste måned er kursen for Rosa Inu (ROSA) gået ned med - 24,80% i forhold til Danish Krone (DKK). Faktisk har Rosa Inu underperformet i forhold til det bredere kryptomarked, som er op med 1,40%.
ROSA / DKK Omregningstabeller
Omregningskursen for Rosa Inu (ROSA) til DKK er kr. 0,00078216 for hver 1 ROSA. Det betyder, at du kan veksle 5 ROSA for kr. 0,00391079 eller kr. 50,00 for 63926 ROSA eksklusive gebyrer. Se vores omregningstabeller for populære ROSA-handelsbeløb i deres tilsvarende DKK-kurer og omvendt.
Konverter Rosa Inu (ROSA) til DKK
| ROSA | DKK |
|---|---|
| 0.01 ROSA | 0.00000782 DKK |
| 0.1 ROSA | 0.00007822 DKK |
| 1 ROSA | 0.00078216 DKK |
| 2 ROSA | 0.00156431 DKK |
| 5 ROSA | 0.00391079 DKK |
| 10 ROSA | 0.00782157 DKK |
| 20 ROSA | 0.01564315 DKK |
| 50 ROSA | 0.03910787 DKK |
| 100 ROSA | 0.078216 DKK |
| 1000 ROSA | 0.782157 DKK |
Konverter Danish Krone (DKK) til ROSA
| DKK | ROSA |
|---|---|
| 0.01 DKK | 12.79 ROSA |
| 0.1 DKK | 127.85 ROSA |
| 1 DKK | 1278.52 ROSA |
| 2 DKK | 2557.03 ROSA |
| 5 DKK | 6392.58 ROSA |
| 10 DKK | 12785.15 ROSA |
| 20 DKK | 25570 ROSA |
| 50 DKK | 63926 ROSA |
| 100 DKK | 127852 ROSA |
| 1000 DKK | 1278515 ROSA |
7-dags kurshistorik for Rosa Inu (ROSA) til DKK
Den daglige vekselkurs for Rosa Inu (ROSA) i forhold til DKK fluktuerede mellem en high på kr. 0,00079196 fredag og en low på kr. 0,00071603 mandag de seneste 7 dage. Inden for ugen havde kursen for ROSA i DKK den største 24 timers kursbevægelse tirsdag (for 1 dage siden) med kr. 0,00003912 (5.5%).
Sammenlign de daglige kurser for Rosa Inu (ROSA) i DKK og deres 24 timers kursbevægelser for ugen.
Sammenlign de daglige kurser for Rosa Inu (ROSA) i DKK og deres 24 timers kursbevægelser for ugen.
| Dato | Ugedag | 1 ROSA til DKK | 24t ændringer | Ændring i % |
|---|---|---|---|---|
| oktober 21, 2026 | onsdag | kr. 0,00078216 | kr. 0,00002639 | 3.5% |
| oktober 20, 2026 | tirsdag | kr. 0,00075515 | kr. 0,00003912 | 5.5% |
| oktober 19, 2026 | mandag | kr. 0,00071603 | -kr. 0,00002291 | 3.1% |
| oktober 18, 2026 | søndag | kr. 0,00073894 | -kr. 0,00001798 | 2.4% |
| oktober 17, 2026 | lørdag | kr. 0,00075693 | -kr. 0,00003503 | 4.4% |
| oktober 16, 2026 | fredag | kr. 0,00079196 | kr. 0,00001194 | 1.5% |
| oktober 15, 2026 | torsdag | kr. 0,00078003 | -kr. 0,00003268 | 4.0% |