Staked USD Coin
SUSD Kurs
Staked USD Coin prisdiagram (SUSD)
Skift og sammenlign
| 1t | 24t | 7d | 14d | 30d | 1å |
|---|---|---|---|---|---|
| 0.2% | 0.6% | 0.2% | 0.3% | 2.1% | - |
Omregner for SUSD
Statistik for Staked USD Coin
| Markedsværdi | $5,128M |
|---|---|
| Markedsværdi/FDV | 1 |
| Fully Diluted Valuation | $5,143M |
| Handelsvolumen 24 timer | $3.841,22 |
| Cirkulation | 5,11M |
| Cirkulation i alt | 7,158M |
| Maks. cirkulation | ∞ |
Historisk kurs for SUSD
| 24 timers interval | $0,9833 – $1,02 |
|---|---|
| 7 dages interval | $0,7426 – $1,37 |
| Højeste nogensinde |
$1,55 35.3%
|
| Laveste nogensinde |
$0,1067 840.8%
|
Hvad synes du om SUSD i dag?
Hvor kan du købe Staked USD Coin?
SUSD-tokens kan handles på decentraliserede børser. Den mest populære børs til at købe og handle Staked USD Coin er PancakeSwap (v2), hvor det mest aktive handelspar, SUSD/USDC, har et handelsvolumen på $1.924,55 de seneste 24 timer.
Hvad er det daglige handelsvolumen for Staked USD Coin (SUSD)?
Handelsvolumenet i Staked USD Coin (SUSD) er på $3.841,22 de seneste 24 timer, hvilket svarer til 2,90% stigning i forhold til for én dag siden og signalerer stigning i markedsaktivitet for nylig. Se CoinGeckos liste over mest handlede kryptovalutaer.
Hvad er den højeste og laveste kurs for Staked USD Coin (SUSD)?
Staked USD Coin (SUSD) nåede sin højeste kurs nogensinde (all-time high/ATH) på $1,55 og sin laveste kurs nogensinde (all-time low/ATL) på $0,1067. Den handles nu - 35,30% under den top og 840,80% over dens laveste kurs.
Hvad er markedsværdien for Staked USD Coin (SUSD)?
Markedsværdien for Staked USD Coin (SUSD) er $5.127.859 og er rangeret som #- på CoinGecko i dag. Markedsværdien beregnes ved at gange tokenkursen med omløbsmængden for SUSD-tokens (5,1 Millioner tokens kan handles på markedet i dag).
Hvad er den fuldt udvandede værdi for Staked USD Coin (SUSD)?
Den fuldt udvandede værdi (FDV) for Staked USD Coin (SUSD) er $5.143.479. Dette er en statistisk repræsentation af den maksimale markedsværdi under antagelse af, at et samlet antal på 7,2 Millioner ETH-tokens er i omløb i dag.
Hvordan ser kursudviklingen for Staked USD Coin ud sammenlignet med konkurrenterne?
Med en kurs stigning på 0,20% de seneste 7 dage Staked USD Coin (SUSD) underperformer det globale kryptovalutamarked, som er op 9,40%, og underperformer sammenlignet med lignende Likvide stakingtokens-kryptovalutaer, som er op 6,20%.
Hvordan tilføjes Staked USD Coin (SUSD) til MetaMask?
Ved at tilføje Staked USD Coin (SUSD) til MetaMask kan du få vist dine tokenbeholdninger, handle på decentraliserede børser med mere. Hvis du vil tilføje dem, skal du importere SUSD som et token. Du kan kopiere SUSDs kontraktadresse (0xbe1922750760c4cae69edb6fe79a22ae9b62a23d) og importere den manuelt eller, hvis du har installeret MetaMasks Chrome-udvidelse, tilføje SUSD til MetaMask med ét klik på CoinGecko.
Tilføj SUSD til MetaMask.
Staked USD Coin-markeder
Måske vil du finde disse seneste nyheder om kryptovaluta interessante
Globale kurser for Staked USD Coin
Relaterede coins, du måske vil kunne lide