Yuzu USD
YZUSD Kurs
Yuzu USD prisdiagram (YZUSD)
Skift og sammenlign
| 1t | 24t | 7d | 14d | 30d | 1å |
|---|---|---|---|---|---|
| 0.4% | 0.4% | 0.5% | 0.5% | 0.4% | - |
Omregner for YZUSD
Statistik for Yuzu USD
| Markedsværdi | $58,711M |
|---|---|
| Markedsværdi/FDV | 1 |
| Fully Diluted Valuation | $58,711M |
| Handelsvolumen 24 timer | $29.445,93 |
| Cirkulation | 58,79M |
| Cirkulation i alt | 58,79M |
| Maks. cirkulation | ∞ |
Historisk kurs for YZUSD
| 24 timers interval | $0,9948 – $1,01 |
|---|---|
| 7 dages interval | $0,9754 – $1,01 |
| Højeste nogensinde |
$1,03 3.5%
|
| Laveste nogensinde |
$0,9363 6.7%
|
Hvad synes du om YZUSD i dag?
Hvor kan du købe Yuzu USD?
YZUSD-tokens kan handles på decentraliserede børser. Den mest populære børs til at købe og handle Yuzu USD er Curve (Plasma), hvor det mest aktive handelspar, YZUSD/USDT0, har et handelsvolumen på $29.469,41 de seneste 24 timer.
Hvad er det daglige handelsvolumen for Yuzu USD (YZUSD)?
Handelsvolumenet i Yuzu USD (YZUSD) er på $29.445,93 de seneste 24 timer, hvilket svarer til - 32,20% fald i forhold til for én dag siden og signalerer fald i markedsaktivitet for nylig. Se CoinGeckos liste over mest handlede kryptovalutaer.
Hvad er den højeste og laveste kurs for Yuzu USD (YZUSD)?
Yuzu USD (YZUSD) nåede sin højeste kurs nogensinde (all-time high/ATH) på $1,03 og sin laveste kurs nogensinde (all-time low/ATL) på $0,9363. Den handles nu - 3,50% under den top og 6,70% over dens laveste kurs.
Hvad er markedsværdien for Yuzu USD (YZUSD)?
Markedsværdien for Yuzu USD (YZUSD) er $58.710.534 og er rangeret som #- på CoinGecko i dag. Markedsværdien beregnes ved at gange tokenkursen med omløbsmængden for YZUSD-tokens (59 Millioner tokens kan handles på markedet i dag).
Hvad er den fuldt udvandede værdi for Yuzu USD (YZUSD)?
Den fuldt udvandede værdi (FDV) for Yuzu USD (YZUSD) er $58.710.534. Dette er en statistisk repræsentation af den maksimale markedsværdi under antagelse af, at et samlet antal på 59 Millioner ETH-tokens er i omløb i dag.
Hvordan ser kursudviklingen for Yuzu USD ud sammenlignet med konkurrenterne?
Med en kurs stigning på 0,50% de seneste 7 dage Yuzu USD (YZUSD) underperformer det globale kryptovalutamarked, som er op 4,20%, og underperformer sammenlignet med lignende Stablecoins-kryptovalutaer, som er op 0,70%.
Yuzu USD-markeder
Måske vil du finde disse seneste nyheder om kryptovaluta interessante
Globale kurser for Yuzu USD
Relaterede coins, du måske vil kunne lide